

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8541100080 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Element Configuration | Single |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 20 pF |
| Forward Current | 1 A |
| Forward Voltage | 950 mV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | 50 ns |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
